Domek
na wzgórzu

noclegi na Mazurach

Przytulne miejsce dla każdego, kto chce wypocząć w spokojnym, klimatycznym miejscu. Zapraszamy serdecznie przez cały rok!

O Lidzbarku - co warto wiedzieć

Lidzbark to miasto położone jest w województwie warmińsko-mazurskim nad brzegiem rzek Łyna i Symsarna. Jest oddalone od Warszawy o 220 kilometrów, Gdańska o 146 kilometrów i Olsztyna o 48 kilometrów. Pierwsze pisemne wzmianki na jego temat pojawiły się w 1240 r. a rok później powstał w tym grodzie drewniany zamek krzyżacki.

Zwiedź Lidzbark

Imprezy plenerowe

Cyklicznie co roku w Lidzbarku Warmińskimi w okresie wakacyjnym odbywają się imprezy plenerowe z udziałem znanych i lubianych gwiazd show-biznesu:

Gwiazdozbiór Piotra Szwedesa. To impreza organizowana w sierpniu z inicjatywy znanego i lubianego polskiego aktora Piotra Szwedesa, honorowego obywatela Lidzbarka Warmińskiego. Od początku koncert miał charakter charytatywny. Dochód zebrany w każdej z odbywających się dotąd edycji przekazywano na rzecz funkcjonującego w mieście Szpitala Powiatowego im. Marii Curie-Skłodowskiej. W poprzednich edycjach wydarzenia udział wzięli między innymi: Bohdan Łazuka, Ania Dąbrowska, Natalia Kukulska, czy Wojciech Malajkat. W trakcie koncertu odbywają się również licytacje produktów podarowanych przez występujące na nim gwiazdy.

Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry to kolejna impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych na terenie miasta. Rywalizacja o Złotą Szpilkę odbywa się między sierpniem a wrześniem a biorą w niej udział najlepsze polskie formacje kabaretowe.

domek-blanki.pl :: Całoroczne noclegi na Mazurach dla całej rodziny